آموزش تار ، آموزش سه تار 09126797871

آموزش تار و سه تار و بررسی آثار موسیقی و معرفی اساتید موسیقی

آموزش خصوصی تار و سه تار برای اهالی شمال تهران

                   در محل هنرجو(منزل یا محل کار)

                        0912679787۱

نوشته شده در شنبه هفتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 2:46 توسط مسعود قریب|

بیوگرافی - کوروس سرهنگ زاده

کوروس سرهنگ زاده در سال 1316 در پاریز از توابع سیرجان در استان کرمان به دنیا آمد. مدت 13 سال با حبیب الله بدیعی همکاری کرد و اشعاری از بسیاری از ترانه سرایان آن دوران مانند معینی کرمانشاهی، تورج نگهبان و ایرج نیری را اجرا کرد. علاوه بر بدیعی، سرهنگ زاده آهنگ هایی ا مجید وفادار و مجید لشگری را هم اجرا کرده است.

او را در خوانندگی پیرو سبک داریوش رفیعی می دانند. در کارنامه‌ی هنری سرهنگ زاده بازخوانی تعدادی از آهنگ های رفیعی مانند "باد صبا"، "زهره" و "من شمع شبم" نیز به چشم می خورد.

این هنر مند برای مدتی هم سردبیری مجله‌ی کیهان بچه ها را بر عهده داشت. گفته می شود که او هم‌اینک در شهر کرج زندگی می کند.
نوشته شده در پنجشنبه پنجم شهریور ۱۳۸۸ساعت 20:22 توسط مسعود قریب|

آموزش سه تار از طریق گوش :

پایه و اساس آموزش سه تار و تار بر اساس متد های تالیف شده بر اساس نت می باشد.

ولی اندکی پس از آشنایی با نت ها و پرده ها ی ساز می توان به یادگیری آهنگ ها و قطعات

از طریق گوش پرداخت.

لازم به ذکر است که کسانی که مایل به یادگیری از طریق گوش هستند باید از هوش بالاتر و

تمرین بیشتر برخوردار باشند.

نوشته شده در پنجشنبه پنجم شهریور ۱۳۸۸ساعت 20:21 توسط مسعود قریب|

غلامحسین بنان، (اردیبهشت ۱۲۹۰ قلهک تهران - ۸ اسفند ۱۳۶۴) خواننده ایرانی است که از سالهای ۱۳۲۱ تا دهه ۵۰ در زمینه موسیقی ملی ایران فعالیت داشت. او عضو شورای موسیقی رادیو، استاد آواز هنرستان موسیقی تهران و بنیان‌گذار انجمن موسیقی ایران بوده‌است.
نوشته شده در پنجشنبه پنجم شهریور ۱۳۸۸ساعت 1:49 توسط مسعود قریب|

آموزش خصوصی تار و سه تار برای اهالی شمال تهران

                   در محل هنرجو(منزل یا محل کار)

                        0912679787۱

نوشته شده در یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 15:30 توسط مسعود قریب|

طریقه ی پوست انداختن تار

پوست باید کهنه و صاف باشد. قسمت بالای آن که نازک است به طرف نقاره و قسمت پایین آن که کلفت تر است باید به طرف سیم گیر باشد. پوست را به اندازه ی دهنه ی کاسه که مقداری هم برای چسبیدن اطراف زیادتر باشد با قیچی چیده ، مقداری سریش نرم در آب حل کنید.
بعد پوست را در آب فرو برده که خیس شود سپس آن را در لای پارچه بگذارید و سریش حل شده را در اطراف دهنه ی کاسه بمالید (اطراف دهنه ی کاسه باید کاملاً تمیز باشد و سریش پوست قبلی به طور کامل پاک شود) و پوست را با دو دست باز کنید و طوری روی کاسه قرار دهید که طرف زبر آن(طرف مودار) به سمت بیرون و طرف نرم آن(طرف صاف و بی مو) به داخل باشد. بعد با چاقو به اطراف کاسه بکشید که سریش زیادی از زیر پوست خارج شود و چروک پوست نیز جمع شود.
در هوای گرم جای خرک را مقداری با سه انگشت فشار دهید ولی در زمستان این قسمت ضرورت ندارد. پس از اینکه پوست خشک شد پوست زیادی اطراف کاسه را ببرید، بعد سیم های تار را به جای خود در شیطانک قرار دهید و با دست روی پوست را تر کنید. بعد ازبالای دهنه سیم ها را روی خرک قرار دهید و خرک را در جای خود بگذارید ولی ته خرک را روی پوست نکشید، بعد بند خرک را انداخته، سیم های سفید و زرد را تقریباً تا حدود نیم پرده کمتر از حد معمول کوک کنید ولی سیم هنگام و بم را کوک نکنید تا اینکه پوست به کلی خشک شود. در موقع سوار کردن خرک باید دقت کنید که سر آن قدری به طرف سیم گیر متمایل باشد و وقتی پوست کاملاً خشک شد ساز را کاملاً کوک کنید.


از کتاب دوم دستور مقدماتی تار و سه تار
نوشته شده در یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 3:48 توسط مسعود قریب|


آخرين مطالب
»
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Design By : Pars Skin